Wałbrzyski Klub Szachowy

HETMAN WAŁBRZYCH


tel. 661 680 809
e-mail: pawelkowalczyk1992@gmail.com

MPJBIS w Rzeszowie: Dawid i Bartek zagrali w mistrzostwach Polski

Po wielu latach przerwy zawodnicy wałbrzyskiego Hetmana zagrali w Mistrzostwach Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych. Nasz klub reprezentowali: Dawid Janus (C18) i Bartosz Smukowski (C16).
Jak się sprawili?

Szachy szybkie
STRONA MISTRZOSTW :: C18 - SZYBKIE :: C16 - SZYBKIE
Występ na Mistrzostwach Polski dla Dawida był debiutem na imprezie tej rangi, Bartek natomiast zagrał po raz drugi (debiutował w 2018r.) we Wrocławiu. Wałbrzyszanie oczywiście nie byli faworytami. W obu przypadkach widać było pewną nerwowość i tremę w pierwszych rundach. Gra w turnieju, gdzie występuje ponad 1000 zawodników rządzi się swoimi prawami. Jednak chłopcy szybko opanowali nerwy i zaczęli punktować w środku turnieju.
Ostatecznie po dwóch dniach i 11 rundach granych tempem 15'+10" Dawid w grupie C18 zdobył 3 pkt i uplasował się na 67 miejscu, a Bartek w grupie C16 zdobył 4,5 pkt. i zajął 72 miejsce.
Nasi zawodnicy dali z siebie wszystko, szczególnie debiutant, który stwierdził po zakończeniu rozgrywek w szachach szybkich, że dawno nie był tak zmęczony.

Zdjęcie: Dawid Janus


Szachy błyskawiczne
STRONA MISTRZOSTW :: C18 - BŁYSKAWICZNE :: C16 - BŁYSKAWICZNE
W szachach błyskawicznych granych tempem 3'+2" szybciej opanował nerwy Bartek, który punktował już od pierwszej rundy. Zdobył 5,5 pkt z 14 mozliwych, ale co najważniejsze zanotował przyrost rankingowy aż 27 punktów FIDE. Ostatecznie uplasował się na 64 miejscu.

Zdjęcie: Bartosz Smukowski

Dawid tym razem pierwsze punkty zdobył dopiero w piątej rundzie. Ale nasz debiutant zakończył zawody o dwie pozycje wyżej (65 miejsce), niż wystartował. Jako ciekawostkę należy dodać, iż podczas mistrzostw Dawid udzielał wywiadu arcymistrzyni Klaudii Kulon!