tel. +48 74 64 60 640
mob. 604 514 545
e-mail: hetman@szachy.walbrzych.pl

Wakacyjne turnieje klasyfikacyjne' 2019

Bardzo zacięty był wałbrzyski Wakacyjny Turniej Open A. Trzech pierwszych zawodników zdobyło 5,5 pkt. a o końcowej klasyfikacji decydowała wartość pomocnicza.
Pierwsza nagrodzona "piątka":
1. Gałuszka Kamil (KSz GAMBIT MDK Świdnica)
2. Komendecki Jacek (KSz Miedź Legnica)
3. Gospodarczyk Wojciech (Legnica)
4. Nowak Filip (KSz Polonia Wrocław)
5. Karaszewski Gabriel (KSz Miedź Legnica)
Dodatkową nagrodę do rankingu 1600 PZSZACH zdobył Błażej Sułtanowski (Gryfów Śląski).
Najlepszym juniorem okazał się Sebastian Kalista (KSz GAMBIT MDK Świdnica) z 4,5 pkt., a najlepszą juniorką Oliwia Ścisła (MUKS MDK Śródmieście Wrocław) z 3,5 pkt.

Zdobyto dwie III kategorie. Szczęśliwcami okazali się: Przemysław Diaków (WKSz Hetman Wałbrzych) i Artur Kosiorek (Świebodzice).

WYNIKI GRUPA A

W Wakacyjnym Turnieju Klasyfikacyjnym B dla początkujących zawodników na starcie stanęło 11 szachistów, z których pięcioro podniosło lub zdobyło kategorie szachowe.
Zwyciężyli:
1. Paweł Owczarek (Katowice) 6.0 pkt. (zdobył IV kat.)
2. Aleksandra Ziobrowska (Świdnica) 5.0 pkt. (zdobyła IV kat.)
3, Aleksandra Przychocka (KSz GAMBIT MDK Świdnica) 4.0 pkt.

Kategorię IV zdobyła również Antonina Żelakiewicz (MDK Świebodzice), a wałbrzyszanie z Hetmana: Ania Nastawska i Bartosz Smusz uzyskali V kategorie.

Gratulujemy!

WYNIKI GRUPA B

Możesz wybrać pozycję „Akceptuję”, aby wyrazić zgodę na takie użycie lub kliknij pozycję „Odrzucam”