Wałbrzyski Klub Szachowy

HETMAN WAŁBRZYCH


tel. +48 74 64 60 640
mob. 604 514 545
e-mail: hetman@szachy.walbrzych.pl

I rundę Ligi Dolnosśląskiej rozegraliśmy w Gądkowicach, gdzie swoje mecze rozgrywa UKS Skoczek Milicz. Wygraliśmy 3,5 - 1,5!
Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Tomasz Lambrecht, Bartosz Smukowski, Aleksander Wilk, Borys Biały oraz Oliwia Ścisła.

Oto relacja naszego kapitana Aleksandra Wilka:

"Mecz od samego początku obfitował w zwroty akcji i jego wynik do samego końca nie był przesądzony. Zaczęliśmy od szybkiego remisu Tomka czarnymi na pierwszej szachownicy. Później zaczęły się dziać rzeczy niesłychane, Bartek podstawił jakość, Olek stanął minimalnie gorzej, a Borys, pomimo zobowiązującego nazwiska i nacisku na przeciwnika właśnie kolorem białym, również grał bez pionka. Na całe szczęście wygrana Oliwii, która pewnie wypunktowała swoją przeciwniczkę dodała drużynie wiatru w żagle i pozwoliła myśleć o zdobyciu jakichkolwiek punktów w tym meczu. Stan meczu wynosił więc 0,5-1,5 ,a pomimo częściowych problemów na pozostałych deskach zaczęliśmy wracać z dalekiej podróży.

Bartek odzyskał jakość i zaraz po tym podpisał remis, Olek w końcu udowodnił przeciwnikowi, że nie ma żadnej możliwości wygrania obiektywnie równej pionkówki i również partia zakończyła się remisem i w tym momencie przy stanie 1,5-2,5 i nieco gorszej pozycji Borysa wszystko było w jego rękach. Natomiast z czasem zaczął on przejmować inicjatywę i zmuszać przeciwnika do zastanawiania się, co ku zdziwieniu wszystkich oglądających tę partię poskutkowało opadnięciem chorągiewki u czarnych! W tej sytuacji mecz zakończył się po wielu wzlotach i upadkach wynikiem 1,5-3,5.
Na kojarzenia 2 rundy przyjdzie nam poczekać do przyszłego weekendu, gdyż na wtedy zaplanowany jest ostatni mecz kolejki, w którym jeden z faworytów do wygrania ligi Biały Król Wisznia Mała zmierzy się z Gieckiem Radków.
Dziękujemy drużynie Skoczka Milicz za gościnę i życzymy powodzenia w kolejnych meczach!"

Wyniki: LIGA DOLNOŚLĄSKA

Używamy plików cookie!

Na tej stronie my i nasi zewnętrzni dostawcy używają plików cookie i podobnych technologii do dostarczania, utrzymywania i ulepszania swoich usług i reklam. Jeśli wyrazisz na to zgodę, dane te zostaną wykorzystane do personalizacji reklam i zapewniania związanych z nimi statystyk.
Możesz wybrać pozycję „Akceptuję”, aby wyrazić zgodę na takie użycie lub kliknij pozycję „Odrzucam”